Kolik snímačů se vlastně dá nacpat do zadního fotoaparátu? Určitě čtyři, o tom nás přesvědčily telefony Huawei. Vejde se jich tam ale i pět. To je zatím maximum a v tomto směru drží primát telefon Nokia 9 PureView. Ovšem zadní panel je dost velký na to, aby se jich tam vešlo daleko víc. O tom ví své společnost Sony, která údajně chystá přístroj se šesti senzory zadní kamery.

Podle posledních zpráv prý v Sony vyvíjejí nový telefon Xperia, který bude mít právě takový fotoaparát. Jak však budou snímače uspořádány zatím není jasné. Existuje sice snímek, který se prý objevil na twitterovém účtu Samsung, ale těžko říci, jak dalece je věrohodný.

Zadní fotoaparát na snímku je totiž hodně podobný tomu, jaký se očekává například u Pixel 4, nebo u iPhone 11. Jde tedy o jeden ucelený modul se šesti senzory, kdy LED blesk je uložen vpravo od fotoaparátu. Rozlišení nebo funkce jednotlivých snímačů známy nejsou. Předpokladem je, že jeden bude fungovat jako teleobjektiv, jeden bude širokoúhlý. Další by mohl být ToF senzor. Dále se počítá i s monochromatickými snímači. Na potvrzení této informace a podrobnější zvěsti budeme muset nějakou dobu počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.