Dnešek nebyl v oblasti chytrých nositelností vyhrazen pouze oficiální představovačce Xiaomi Mi Band 4, ale dostalo se i na další kousky ekosystému Xiaomi. Konkrétně pak novinka od Huami a nové Amazfit Verge 2 bude určitě konkurovat modelům od Fitbitu nebo dokonce Apple Watch. Přináší lehké designové změny oproti minulým generacím a poměrně zásadní hardwarová vylepšení uvnitř i když nakonec nedošlo na nejnovější procesor od Snapdragonu. Takže vzhůru na ty nejdůležitější parametry.

Amazfit Verge 2 dostal do vínku 1,39-palcový AMOLED displej krytý 2.5D sklem a zirkoniovo-keramické tělo. Uvnitř pak tepe procesor Snapdragon 2500 taktovaný na 1,1 GHz spolu s 512 MB RAM a 4 GB vnitřní eMMC paměti. Podle očekávání pak konečně je k dispozici vestavěná eSIM karta s podporou 4G VoLTE hovorů. Samozřejmostí jsou pokročilé sportovní funkce a automatické sledování až deseti konkrétních aktivit (včetně běhání, plavání, fotbalu a mnoha dalších). Za zmínku stojí i funkce NB-IoT pro případy hlášení zdravotních potíží i bez připojení k telefonu. Podporovány jsou i některé funkce automatického otvírání a startování auta u celé řady modelů.

Dále pak Amazfit Verge 2 bude mít 420 mAh kapacitu baterie, která slibuje až 28 hodin výdrže na jedno nabití. Samozřejmostí je pak podpora plateb Alipay (to je pro naše kraje bohužel dost nanic), NFC čip, Bluetooth 4.2 BLE, Wi-Fi připojení, voděodolná certifikace IP68, senzor na měření srdečního tepu a samostatný Amazfit OS. Do prodeje by měly chytré hodinky jít za 999 juanů, tedy asi 144 dolarů.

K mání bude i speciální limitovaná Avengers edice s tématickým vzhledem, ale na trh půjde jen v samozřejmě velmi omezené kvantitě. Více by mělo být i ECG edice Verge 2, která bude díky speciálnímu Huangshan No.1 AI procesoru monitorovat srdeční tep a zaznamenávat elektrokardiogram. Tyto speciální edice budou mít i hybridní pásek ze silikonu a kůže, oproti standardní verzi jen se silikonovým páskem. Avengers Limited edition bude stát 1499 juanů (ted asi 216 dolarů), ECG verze 1299 (asi 187 dolarů) a budou k dostání až někdy v červenci.