Ohodnoťte článek

Možná se vám po přečtení titulku tohoto článku zdá, že máme díky horku trochu rozostřené vidění. Nikoli. Výška, z které údajně přežije pád telefon Vivo iQOO je skutečně napsaná správně. Alespoň to výrobce tvrdí a co si budeme povídat, jde zřejmě jen o marketingový trik.

Podle zprávy na oficiálním účtu značky, vytáhl balón naplněný vodíkem telefon Vivo iQOO do výšky 31000 metrů. A z této výšky přístroj spadl na zem. Pokud pomineme to, že v této výšce je teplota zhruba -56°C, kterou by telefon teoreticky mohl zvládnout, pád z více než 31 kilometrů by přežít neměl.

Ale prý ano. Poté, co sebou přístroj flákl o zem, rozbila se pouze ochrana displeje, ale obrazovka jako taková zůstala nepoškozena. Bez šrámu zůstal i zbytek přístroje. Ostatně důkazem mají být i fotky, které byly po pádu nafoceny. Samozřejmě můžeme tomu věřit a běžet si telefon ihned koupit. A to bylo asi účelem celé této akce. Na druhou stranu musíme přiznat, že parametry telefonu jsou natolik slušné, že jej netřeba nechat v rámci propagace padat ze stratosféry.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.