V den prezentace telefonů řady Redmi K20 byl také uveden první notebook této značky, RedmiBook 14. Ve víru zájmu o telefony a jejich maximálních prodejů se na notebook tak trochu pozapomnělo. A asi i proto vyšla na čínském Weibo malá upoutávka na to, že Redmi notebook jde zítra do prodeje.

A se startem prodeje nás rozhodně bude zajímat i cena RedmiBook 14. Ta je poměrně příznivá a konkurence schopná. Připomeňme, že notebook má dvě verze. První s procesorem Intel Core i5 přijde na 3999 jüanů, a to je zhruba 579 dolarů. Druhá verze s procesorem Intel Core i7 má cenovku 4999 jüanů, tedy 724 dolarů.

Kromě již zmíněných procesorů nabídne Redmi notebook celokovový design a úzké rámečky kolem 14 palcového IPS displeje s rozlišením FullHD. V rámci pamětí se nám dostane porce 8 GB RAM a 256 GB nebo 512 GB kapacity SSD disku. Je tu i samostatná grafika nVidia GeForce MX250 se 2 GB paměti. Baterie by měla vydržet až 10 hodin provozu, součástí je balíček Microsoft Office. Pokud tedy na koupi notebooku spěcháte, můžete jej už zítra pořídit v Číně. Je však velmi pravděpodobné, že se bude prodávat i na globálních trzích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.