Krátce po vydání telefonu Lenovo Z6 Pro byla vydána také jeho odlehčená verze Lenovo Z6 Youth Edition. V současnosti se verze pro mladé prodává jen na čínském trhu. Ovšem vypadá to, že se brzy podívá i na další trhy. Tam však zřejmě dostane název Lenovo K10 Note.

To lze vyvodit z toho, že přístroj s kódovým označením Lenovo L38111 a podtitulem Lenovo K10 Note právě prošel certifikacemi NTBC v Thajsku a IMDA v Singapuru. Kódové značení tohoto přístroje je nachlup stejné jako v případě Lenovo Z6 Youth Edition. Certifikace, bohužel, neodhalily žádné bližší parametry telefonu, ale vzhledem k výše uvedenému se očekává, že k nějakým zásadním změnám nedojde.

Co tedy můžeme čekat? Je to 6,3 palcový LCD displej s kapkovitým výřezem a rozlišením 2340×1080 pixelů. Poměr stran je 19,5:9 s podporou HDR10. Na postu procesoru by měl být Snapdragon 710 s až 6 GB RAM a až 128 GB interní paměti. Zadní fotoaparát je trojitý se snímači 16 MPix, 8 MPix a 5 MPix. Přední kamera má 16 MPix. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou ZUI 11 a baterie má kapacitu 4050 mAh s podporou rychlého 15 W nabíjení. Kdy přejmenovaný telefon dorazí na trh zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.