Fenomén 5G nenechává v klidu mnohé výrobce chytrých telefonů. Mezi ně patří i společnost HMD Global, která momentálně chystá hned dva Nokia telefony s 5G. Dlužno také dodat, že jeden z nich by měl být vlajkovou lodí. Ano, Nokia 9 PureView byla sice letos uvedena jako vlajková loď, ale díky tomu, že je osazena procesorem Snapdragon 845 na své konkurenty přece jen nedosáhne.

Ale pojďme zpět k telefonům s podporou 5G. Existují zatím nepotvrzené informace, že Nokia telefony s 5G by se měly objevit už letos. Jeden z nich by měl být nástupcem Nokia 9 PureView a bude osazen procesorem Snapdragon 855. Druhý přístroj by měl spadat do střední třídy. Měl by být také cenově výhodnější a jako čipset by měl být použit Snapdragon z řady 700.

Podle všeho bychom se tak mohli dočkat nástupce Nokia 8.1, tedy logický název by měl být Nokia 8.2. A jaký je předpokládaný termín jejich uvedení? Nic není potvrzeno, ale spekuluje se o třetím čtvrtletí letošního roku. Je tedy před námi ještě dost dlouhá doba na to, aby se k nám dostaly podrobnější informace o připravovaných telefonech s podporou 5G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.