Nedávno představený špičkový OnePlus 7 Pro se těší opravdu extrémní pozornosti od výrobců a dorazil tak již další update systému vylepšující mnohé vlastnosti a žehlící mnohé nedostatky. C ož je pro zákazníka velmi pozitivní zjištění, protože mnohé značky čekají s prvními updaty klidně i několik měsíců. To však historicky není politika firmy OnePlus a jejich telefony jsou tak obecně mezi prvními třeba s bezpečnostními záplatami nebo celými balíky nové verze systému.

Zatím poslední update firmwaru je sice prozatím určen pouze pro čínskou verzi telefonu (tedy s Hydrogen OS) a jeho velikost je poměrně závratných 2,7 GB. Což je lehce překvapivé, protože by se podle popisu změn nemělo jednat o žádné masivní a fatální změny. Kromě standardních aktuálních bezpečnostních záplat by měl update i vylepšit stabilitu a hlavně přinést i nové ovládání gesty s využitím zaoblených krajů displeje.

Na mezinárodní verzi Oxygen OS by se měl určitě tento update v brzké budoucnosti také podívat, takže ani uživatelé u nás rozhodně nepřijdou zkrátka. Pro jejich verzi je tak prozatím poslední update zásadně vylepšující odezvu a lehké problémy 90 Hz displeje, upravující k lepšímu super-wide fotografický režim, nebo noční mód. Takže majitelé OnePlus 7 Pro mohou v klidu spát.