I v dnešní globalizované době jsou ceny elektroniky a zejména mobilních telefonů často v různých regionech masivně odlišné. Často můžeme jen s netajenou závistí a kapajícími slinami závidět čínským zákazníkům, kteří mají přístup k opravdu silně dumpingovým cenám. Zejména během mnoha čínských svátků a festivalů je možno urvat fantastické ceny i za špičkové vlajkové modely renomovaných značek. Jeden takový svátek konzumu se nám blíží s pololetním výprodejem a pokud byste snad měli kamaráda v Číně, tak by se vyplatilo si něco přes něj pořídit.

Ostatně posuďte sami, protože právě na zmíněný festival připravili Xiaomi nabídku třeba na stále výborné Xiaomi Mi MIX 2S v 6 GB + 128 GB verzi jen za 1999 juanů (tedy v přepočtu asi za 290 dolarů). Pozadu nezůstane ani jeden z hlavních prodejních kanálů, Jingdong Mall, který 10. června pošle do prodeje Xiaomi Mi MIX 3 ve verzi s 8 GB + 128 GB paměti jen za 2599 juanů (tedy asi 379 dolarů). To je sleva o plných 1000 juanů v porovnání s oficiální původní cenou a tento telefon vby určitě stál za tyto peníze za hřích.

Jak známo, tak Xiaomi Mi MIX 3 se může pochlubit netradičním designem s magnetickým mechanickým vysouvacím zadním panelem telefonu, který by měl vydržet až 300.000 vysunutí, 6,39-palcovým FullHD+ Super AMOLED displejem, procesorem Snapdragon 845, duálním zadní 12 Mpix + 12 Mpix fotoaparátem (Sony IMX363 + telefoto senzor, duální 24 Mpix + 2 Mpix přední selfie kamerku, 3200 mAh kapacitu baterie s rychlým bezdrátovým nabíjením nebo NFC čipem.