Už jen za pár dní se dočkáme nové generace chytrého náramku od Xiaomi, protože sám CEO firmy Lei Jun už potvrdil oficiální představovačku Xiaomi Mi Band 4 na 11. června. A dnes jsme se od něj dočkali i dalšího teaseru, ve kterém nás navnadil na spoustu rozličných barevných verzi silikonového pásku. Dá se totiž očekávat, že stejně jako u minulé generace bude pásek velmi jednoduše výměnný a samotné oválné tělo náramku bude v jednotné černé. Ale pásky opravdu hrají všemi barvami, stačí se mrknout na obrázek níže.

Hlavní změnou oproti minulé generaci bude u Xiaomi Mi Band 4 přechod na barevný OLED displej a už je také nejvyšší čas, protože konkurence (jako třeba Honor) tento krok učinila již před nějakou dobou. Nová verze by měla také nabídnout větší plochu zmíněného barevného displeje, větší kapacitu baterie (spekuluje se o 135 mAh oproti 110 mAh u minulé generace) a změnu umístění nabíjecího konektoru. Ten by měl nově být na zádech náramku a ne na dolní hraně.

Samozřejmostí je opět přítomnost senzoru měření tepu a s největší pravděpodobností se dočkáme i bezdrátového připojení pomocí moderního Bluetooth 5.0. Existence NFC verze nás v Čechách nechává zcela chladnými, protože je její použitelnost omezena v podstatě jen na čínské platby a funkce. Spokojíme se tak milerádi jen se základní verzí, jejíž cena by měla začínat na 199 juanech (tedy asi 28 dolarů), i když pro globální trhy určitě lehce naroste.