Krátce poté, co byly oficiálně představeny telefony řady Redmi K20 se začaly dít věci. Jednak se oba stroje velmi dobře prodávají a fanoušci jsou nadšeni. Jednak se dva dny po představovačce dostal model Redmi K20 Pro do programu Android Q Beta. A to je jistě dobrá zpráva.

Další dobrou zprávou je fakt, že Redmi K20 Pro dostává svou první aktualizaci. Telefon je sice stále dostupný jen na čínském trhu, ale v dohledné době by se měl začít prodávat v Indii a následně také i na globálních trzích. Díky updatu tedy bude dobře připraven i pro mimo čínské zájemce o koupi.

Vraťme se ale k aktualizaci. Její velikost je 329 MB a stabilní verze MIUI V10.3.8.0.PFACNXM přináší oblíbenou funkci odemknutí telefonu obličejem. Redmi sice upozorňuje na to, že tato funkce není tak bezpečná jako použití PIN kódu nebo hesla, ale fanoušci si ji vyžádali. Kromě této funkce v updatu najdeme tři nové styly hodin a funkci pro třídění seznamu Wi-Fi podle síly signálu na telefonu. Aktualizace je nyní šířena via OTA v Číně, ale je pravděpodobné, že na globálních trzích už bude přímo v telefonech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.