Nadšení výrobců telefonů pro ohebné modely moc dlouho nevydrželo, protože i když se Samsung Galaxy Fold hrdě představil světu už v dubnu, tak se do reálného prodeje v podstatě nikdy nedostal. A těch pár kusů odeslaných recenzentům se meteleskublesku vrátilo zpět do Koreje, protože trpěly na dosti zásadní deformace displeje a jiné problémy. Od té doby Samsung moc nepokročil a jen před pár dny definitivně potvrdil, že ani v červnu se telefon na trh nedostane.

Práce je evidentně jako na kostele a korejští inženýři určitě pracují dnem a nocí na odstranění něnkterých fatálních nedostatků. Naštěstí momentální trable Huawei s americkou vládou a celou čarodějnickou, tedy chci říci „špionážní“ aférou daly Samsungu velmi vítaný čas na zkonsolidování pozic a návrat ke kořenům, protože není nutné soupeřit přímo s ohebným Mate X. Ten se na trh také nepodíval a s největší pravděpodobností nakonec ani nepodívá…

V případě Samsung Galaxy Fold se však už možná blýská na lepší časy, protože podle slov CEO firmy, pana DJ Koha, by se na vydání mohlo dostat už během července. Je však otázkou, do jaké míry se mu dá věřit, protože něco podobného vyhlašoval na začátku května se slíbeným červnovým termínem. Každopádně se na konci června dočkáme tiskové konference Samsungu, kde by měli veřejnosti představit konkrétní změny v designu Galaxy Fold. Aby se nakonec nesmál ten třetí vzadu v podobě Xiaomi, od kterých jsme už prototyp ohebného telefonu také měli šanci vidět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.