Asi všichni budou souhlasit, že telefony od Xiaomi prostě na trhu vynikají fantastickým poměrem cena/výkon, ve kterém v poslední době prostě nemají konkurenci. Nadšení fanoušci se však musí vyrovnat s jejich vlastní kompletně překopanou nadstavbou Androidu a ne všem je MIUI zrovna po chuti. V posledních měsících navíc fanouškovská nespokojenost vybublala na povrch v plné síle, protože se MIUI stalo rejdištěm opravdu otravných reklam rozesetých po celém UI. A Xiaomi na výtky bleskurychle zareagovalo slibem o výrazném omezení reklam v brzké příští verzi systému.

A evidentně to nebyla jen prázdná slova, protože podle posledních zpráv jsou práce na této nové verzi už v plném proudu a podle komunitních manažerů by měla dorazit na telefony Xiaomi v průběhu příštích tří měsíců. Změny by měly být opravdu poměrně razantní a budou zahrnovat masivní omezení míst k zobrazení reklam v MIUI a podle prvních obrázků a nástřelů to nevypadá vůbec špatně. Podle všeho jde ale jen o vrcholek ledovce a osekávání reklam bude ještě pokračovat.

Další ze stížností fanoušků byl často zobrazovaný vulgární obsah v těchto reklamách, i když je to asi podobné jako s reklamami Googlu, kdy se zobrazují hlavně věci, které uživatel aktivně vyhledával v minulosti. Každopádně Xiaomi slíbili v novém MIUI speciální systémový nástroj na úpravu a regulaci zobrazovaných reklam k obrazu svému. Asi se nedá očekávat, že by MIUI reklamy zcela odbouralo, protože se jedná o jednu z hlavních dotací nízké ceny telefonů, ale jejich snížení zpět na únosnou mez je určitě vstřícným a pozitivním krokem čínského giganta.