Máme tady Android Q Beta 4, tedy čtvrtou vývojářskou verzi. Ta přináší množství nových funkcí. Vývojáři od nynějška mohou využívat nejnovější rozhraní úrovně API 29 a hlavními tématy této verze jsou inovace, bezpečnost a digitální pohoda. Vývojáři budou moci plně otestovat funkčnost, kompatibilitu a stabilitu aplikací.

Podle harmonogramu budou po Android Q Beta 4 následovat ještě dvě beta verze. Stabilní verze by měla dorazit v průběhu srpna/augusta. V této chvíli je na stránkách Android Developers spuštěna tovární image APP4.190502.018 pro všechny telefony Pixel. Testovat lze i na Essential Phone.

Co se nových funkcí týče, bylo přidáno nativní odemknutí obličejem. To lze použít i pro přístup do zaheslovaných aplikací a potvrzení bezkontaktních plateb. Přidány jsou i navigační gesta. Dále je to funkce ochrany osobních údajů. Aplikace Fotoaparát dostává dynamický formát hloubky ostrosti, AV1 pro streamování videa a HDR10+ pro video s vysokým dynamickým rozsahem. Funkcí je ovšem daleko víc a vše podstatné najdete zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.