Společnost Huawei představila svůj novinkový Huawei Maimang 8. Je nástupcem loňského Maimang 7 a parametry spadá do střední třídy. I když se pod tímto obchodním názvem prodává jen v Asii, na ostatních trzích se bude prodávat pod názvem jiným. Například na evropském trhu by se mohl prodávat jako Huawei Mate 30 Lite.

Při bližším pohledu na design nenajdeme nic, co bychom neznali. Huawei Maimang 8 se tak trochu podobá P20 Pro. Nad 6,21 palcovým displejem je kapkovitý výřez pro přední kameru. Obrazovka má rozlišení 2340×1080 pixelů, poměr stran je 19,5:9. Užitná plocha dává 89%. Najdeme zde i ochranu proti modrému světlu.

Srdcem telefonu je procesor Kirin 710 s GPU Turbo 2.0. RAM paměť má 6 GB a interní úložiště pak 128 GB. Lze jej dále rozšířit až na 512 GB. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou EMUI 9.0. Baterie má kapacitu 3400 mAh s nabíjením o výkonu 10 W. Snímač otisků prstů je uložen na zadním panelu.

Zadní panel je také místem pro trojitý fotoaparát. Modul kamery je vertikální a tvoří jej snímače 24 MPix, 16 MPix a 2 MPix. Přední kamera má rozlišení 8 MPix. Mezi funkcemi kamery najdeme například automatickou detekci scény, noční režim a podporu AI. Telefon bude na čínském trhu nabízen v barvách Midnight Black a Sapphire Blue. Cena je stanovena na 1899 jüanů, což je zhruba 275 dolarů. Oficiální prodeje začínají 12. června/júna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.