Telefon HTC U11 byl uveden na trh v květnu/máji v roce 2017. Ve své době platil za špičkový model se vším, co k tomu patří. Tedy i s operačním systémem Android 7.1.1 Nougat. Koncem roku 2017 začala společnost HTC telefon aktualizovat na Android Oreo. Při updatu došlo k chybám, které vedly k tomu, že aktualizace pro Evropu byla odložena. Došlo k ní až v roce 2018.

Zdá se, že situace se opakuje i letos. Minulý měsíc začala společnost distribuovat na HTC U11 aktualizaci na Android Pie. Dalo by se říct, že pozdě, ale přece. Ovšem i nyní došlo k jejímu zastavení. Tchajwanští uživatelé, kteří update dostali jako první si stěžovali, že aktualizace je plná chyb.

Jednalo se o chyby v zabezpečení. Uložený PIN kód a bezpečnostní kódy nefungují a telefon tak nelze odemknout. A to, přiznejme si, je docela zásadní problém. HTC se tedy opět omlouvá nešťastným majitelům a nabízí bezplatnou službu těm, kterým se po aktualizaci telefon zablokoval. Podle posledních zpráv to vypadá, že se na opravě chyby již pracuje a během pár dnů bude uvolněna další aktualizace s opravami. Nezbývá než doufat, že tentokrát se vše podařilo vychytat a vše proběhne bez dalších problémů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.