Oblíbenost specializovaných herních telefonů stále neopadá a tak se tvůrci snaží houfně na tomto módním trendu přiživit. Taiwanský ASUS nám už v červnu minulého roku představil herní model ASUS ROG a podle posledních zpráv se už chystá i jeho nástupce. Ostatně většinou se značky snaží dodržovat zhruba roční mezistupy mezi  jednotlivými generacemi hlavních linií. Druhá generace ASUS ROG 2 je údajně vyvíjena ve spolupráci s čínským herním gigantem Tencent Games (tvůrci lokální verze PUBG), takže se doufejme můžeme těšit na pořádné optimalizace.

Co se týče konkrétních hardwarových parametrů, tak se prozatím na veřejnost nedostalo vůbec nic, ale od herního telefonu musíme očekávat pořádně našlapané specifikace. Takže Snapdragon 855, 10 GB nebo 12 GB RAM, až 512 GB vnitřní paměti, vylepšené chlazení, lepší fotoaparáty a vyšší kapacitu baterie s rychlo-nabíjením. Uvidíme, zda se také dočkáme nějakých případných nástavců s gamepady po vzoru konkurence. Cena ASUS ROG 2 by se měla zhruba pohybovat na úrovni minulé generace, takže čekejme zhruba kolem 900 dolarů.

Když už jsme u novinek od ASUSU, tak musíme zmínit i současnou právní bitvu v Indii, kde místní soud zakázal firmě používat označení „Zen“ u hlavní série telefonů, protože je to prý zavádějící pro zákazníka. ASUS tak bude muset všechny modely ZenFone do budoucna přejmenovat, ale dá se předpokládat, že se jedná o omezení pouze pro indický trh a u globální verze se dočkáme klasického označení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.