Pamatujete na absolutní PR katastrofu, která se čínskému Lenovu povedla minulý rok s velkohubými prohlášeními o modelu Lenovo Z5 ? Kdo by mohl jen tak zapomenout na sliby o 4 TB kapacitě vnitřní paměti… Realita byla samozřejmě a jiná a viceprezident firmy Chang Cheng měl na čas z ostudy kabát. A pravděpodobně se v Číně poučili, protože už se na trh pomalu chystá nástupce v podobě modelu Lenovo Z6 a po podobně absurdních prohlášeních nikde vidu ani slechu.

Stejně tak ale netušíme, jak přesně bude Lenovo Z6 vypadat a hlavně jaká bude jeho hardwarové vybavení. Podle všeho by se měl zařadit mezi již vydané špičkové Z6 Pro a levnější Z6 Lite (Youth), takže by se mělo jednat o telefon vyšší střední třídy. Otázkou zůstává, nakolik je podobná diferenciace nutná, protože Z6 Lite má k dobru Snapdragon 710 a solidní výbavu. Informace o Z6 můžeme čerpat jen ze dvojice teaser obrázků z internetu a to není věru mnoho. Takže potvrdit se dají skleněná záda a existence modré a hnědě barevné verze. Toť vše.

Před pár dny se na čínském certifikačním portálu 3C objevil telefon, který by mohl být právě Lenovem Z6, ale ani samotná certifikace neodhalila více než jen 18W rychlo-nabíjení. Každopádně by k vydání telefonu mělo dojít již velmi brzy, protože přesně před rokem vyšel model Z5. Tak co myslíte, zvedne Lenovo laťku alespoň na 5 TB paměti ? 🙂

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.