Telefon Nokia 3 byl uveden v roce 2017. Tenkrát běžel na operačním systému Android 7 Nougat. Loni dostal aktualizaci na Android 8.1 Oreo a právě nyní je aktualizován na Android Pie. Takže se dočkal třetí velké aktualizace. Výrobce tedy splnil, to co slíbil a poctivě aktualizuje i své starší přístroje.

Nokia 3 navíc patří mezi ta nejzákladnější zařízení se čtyř jádrovým procesorem Mediatek 6737 a 2/16 GB paměťovou kombinací. A i zde musíme výrobce pochválit, že dává update systému i na takovéto levné stroje. Aktualizaci telefonu oznámil na svém twitterovém účtu manažér Nokia, Juho Sarvikas s tím, že distribuce je postupná via OTA a bude chvíli trvat, než se dostane na všechny telefony.

Update na Android Pie má číslo V5.120 a přinese květnovou bezpečnostní záplatu, novou navigaci systému, menu Nastavení a upozornění. Přibude také optimalizovaná úroveň jasu a přizpůsobení priority baterie pro nejčastěji používané aplikace a služby. Novou funkcí se stane i Digitální rovnováha pro přehled o využívání aplikací.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.