Čínská značka Oukitel je asi nejvíce proslavená produkcí telefonů s obřími bateriemi, jako je třeba nedávný model K12 s 10.000 mAh kapacitou. Ale v květnu nám představili i novou řadu telefonů označenou jako „Young“, která by neměla být jen pro mládež, ale i pro náročnější uživatele co požadují výkonnější parametry. Prvním zástupcem pak bude model Oukitel Y4800 s hlavním 48 Mpix senzorem fotoaparátu a velmi solidními hardwarovými specifikacemi. Tento týden už dorazil oficiálně i na webové stránky výrobce a tak víme, co můžeme přesně očekávat.

Oukitel Y4800 bude pro začátek nabízet 6,3-palcový LTPS displej s FullHD+ rozlišením a kapkovitým výřezem. Podle původních zpráv měl být vybaven procesorem Helio P60, ale na poslední chvíli došlo ke změně na Helio P70, což asi každého jen potěší, protože se nepohnula cena. Slušné je i paměťové vybavení se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, které v této cenové hladině ještě stále není příliš časté. Baterie bude se 4000 mAh kapacitou a 10W rychlo-nabíjením, čtečka otisků bude na zadní straně telefonu a výrobci slibují Face Unlock i za velmi špatných světelných podmínek. Samozřejmostí je pak dnes systém Android 9 Pie.

Hlavním tahákem je pak zadní 48 Mpix senzor fotoaparátu spárovaný s 5 Mpix sekundárním kouskem. Tento 48 Mpix senzor je 1/2″ s velikostí pixelů 0.8μm a velmi slušnou světelností f/1.8. Softwarová výbava fotoaparátu by pak měla zahrnovat i spoustu režimů včetně nočního focení, slow-motion, 48 Mpix snímky v plném rozlišení nebo funkce Time Lapse. Přední selfie kamerka bude mít 16 Mpix rozlišení, 1/3″ senzor, 1.0μm velikost pixelů a širokoúhlý záběr.

Oukitel Y4800 by měl dorazi na trh někdy na začátku července s oficiální cenou 199.99 dolarů, což vzhledem k vybavení a velikostí pamětí rozhodně není zlé. Takže se můžeme těšit, jak lehce rozvíří tržní vody. Čekání na vydání si můžete ukrátit i zapojením do giveaway soutěže o tři kusy Y4800 zdarma, o které se vše podstatné dozvíte i na oficiálních stránkách značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.