Popularita chytrých nositelností značky Xiaomi stále strmě stoupá a hlavní podíl na tom má určitě řada chytrých náramků Mi Band, protože se jedná o extrémně dostupné a velmi kvalitní kousky. I u nás se prodávají jako housky na krámě, takže se dá i s novou generací očekávat masivní úspěch. A my už dnes konečně máme v ruce i konkrétní datum oficiálního představení Xiaomi Mi Band 4, o které se s vámi samozřejmě milerádi podělíme. Ostatně fanoušků Xiaomi je u nás přece požehnaně…

Čínský gigant se s novinkou o datu oficiálního představení Mi Band 4 pochlubil pomocí sociální sítě Weibo a poměrně jednoduchého jedno-obrázkového teaseru. Kromě jasně svítícího data 11. června z obrázku můžeme vyčíst také potvrzení celé řady spekulací, které se týkaly výbavy tohoto chystaného chytrého náramku. Je tak jasné, že Xiaomi Mi Band 4 se opravdu zbaví původního monochromatického OLED displeje a nastoupí nová barevná generace, která navíc dostane údajně vyšší kapacitu baterie, nejčastěji se hovoří o skoku ze 110 mAh na 135 mAh.

Vlastní funkce by se příliš lišit neměly, i když se samozřejmě setkáme se spoustou drobných vylepšení a úprav. Náramek bude určitě mít senzor srdečního tepu a bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0. V našich končinách asi nebude moc zájem o NFC verzi, protože platby pomocí Mi Pay fungují zatím pouze jen v Číně a Indii. Cena by se navzdory lepší výbavě neměla nijak výrazně zvednout a za základní verzi bez NFC zaplatíme mezi 200-300 juany (tedy asi 28-43 dolarů). Jen pro zajímavost pak doplním cenu NFC verze, která by měla být 499 juanů, tedy zhruba 72 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.