Tak nám jeden nekonečný příběh spěje ke šťastnému konci. Pomalu už jsme si začali myslet, že Elephone U2 už asi  nikdy neuvidíme, protože odklady a průtahy překonaly i nechvalně proslulé limity této značky. Ale podle posledních vyjádření to vypadá, že se telefonu opravdu dočkáme, protože by se měl začít prodávat už 9. června na Aliexpressu. Sice prozatím netušíme, zda půjde jen o předprodej (tedy další odklad) nebo už reálné prodeje, ale i tak jde o znatelný pokrok.

A konečně se tvůrci rozhoupali i se zveřejněním specifikací, i když jaksi oklikou skrze obchod na Aliexpressu, protože oficiální webové stránky jsou ostudné a bez aktuálního obsahu… Každopádně už víme co můžeme čekat. Elephone U2 bude mít 6,26-palcový BOE displej s FullHD+ rozlišením a užitnou plochou 93,1 %, skleněná záda, procesor Helio P70, 4 GB / 6 GB RAM, 64 GB /128 GB vnitřní paměti, trojitý zadní fotoaparát se 16 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix senzory a hlavní světelností f/1.6 nebo Super nočním režimem, výsuvný modul 16 Mpix + 2 Mpix selfie kamerky, boční čtečku otisků prstů, NXP Smart PA audio čip, 3250 mAh kapacitu baterie s rychlo-nabíjením a systém Android 9 Pie.

I když oficiální kruhy se nevyjádřily ani k ceně, tak Aliexpress opět nezklamal na oficiálním obchodě značky je Elephone U2 v listingu za speciální promo cenu $189.99, která odstartuje právě asi 9. června. K dispozici budou černá nebo modrá barevná varianta a zítra (tedy 5.června) by se mělo dostat i na velkou giveaway soutěž buď na oficiálních stránkách nebo Facebooku Elephonu. A z mrtvých evidentně vstal i kdysi oznámený Elephone PX také s výsuvnou selfie kamerkou, protože se o něm tvůrci po velmi dlouhé době alespoň zmínili.