Ohodnoťte článek

Tak to opravdu netrvalo dlouho… Jen pár minut po zveřejnění videa značky Oppo, kde se chlubí technologickým prvenstvím se selfie fotoaparátem úspěšně integrovaným v displeji se na sociální síti Weibo objevila odpověď Xiaomi. A v ní prezident firmy Li Bin sdílel předvedení prototypu modelu telefonu se selfie kamerkou integrovanou v displeji z jejich vlastní stáje. A na první pohled se v podstatě neliší od „neviditelného“ senzoru pod displejem, který nám předvedli Oppo.

A video od Xiaomi je také mnohem přístupnější a odhaluje mnohem lépe samotný vzhled a použití integrovaného selfie fotoaparátu. Na rozdíl od řešení Oppo, kde je přece jen vidět světelný kruh naznačující polohu senzoru, je verze Xiaomi opravdu neviditelná a při pořízení selfie si nevšimnete zcela ničeho. Zajímavý je i fakt, že Xiaomi testují novou technologii na upraveném modelu Mi 9 a pro porovnání hned vedle vidíte klasické Mi 9 s kapkovitým vykousnutím. Že by náznak plánované upravené verze ?

Stejně jako v případě Oppo není zdaleka jasné kdy a jak bude tato technologie uvedena do praxe, ale vzájemná rivalita a snaha být první na trhu s reálným telefonem tyto dva čínské kohouty určitě popožene. Při zrychlujícím se trendu vývoje nových technologií tomu ostatně ani nejde jinak, protože konkurence tento náskok určitě velmi rychle dožene. Každopádně bod Xiaomi za rychlost (nejen reakce) a budeme zvědavi na další zprávy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.