Telefony řady Redmi K20 si ihned po svém uvedení získaly přízeň fanoušků. Díky své solidní výbavě a dobré ceně se výborně prodávají. Model Redmi K20 Pro je také zařazen do programu Android Q Beta. Ale mnohé majitele zajímá, kolik toho vydrží přední vysunovací selfie kamera. Tady značka Redmi zaručuje dlouhou výdrž, údajně až 300000 vysunovacích cyklů.

Vysunovací kamera nových Redmi telefonů je totiž vybavena integrovanými „kolejničkami“ a spirálovým motorem pro vysunutí a zasunutí fotoaparátu. Celý mechanismus se vysune během 0,8 sekundy a vysunutí je notifikováno až šesti různými zvuky, mezi kterými si uživatelé mohou vybrat. Přední část samotné kamery je pokryta safírovým sklem a je tak odolná proti poškrábání.

Kromě toho je u vysunovací kamery telefonů Redmi K20 nastavena i ochrana proti tlaku a případnému pádu telefonu. Na ochraně se podílí i speciální software. Po pádu telefonu tak dojde k rychlému zasunutí kamery a pružiny uvnitř mechanismu eliminují případný tlak při nárazu. Tříosý gyroskop se postará o detekci pádu přístroje. Kamera se v tomto kritickém případě zasune do 100 ms. To vše dohromady by tedy mělo zvýšit životnost předního fotoaparátu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.