Když se obvykle hovoří o telefonech s velkými bateriemi, tak většina nezasvěcených má na mysli modely třeba s 5000 nebo 6000 mAh. Ale fajnšmekři samozřejmě vědí svoje, protože řada K od Oukitelu u většiny modelů začíná o parník jinde a to na 10.000 mAh. Nejnovější příspěvek do této série je model Oukitel K12, který se dnes oficiálně dočkal i listingu na stránkách výrobce, stejně jako dalšího z řady doprovodných videí, tentokráte zaměřené na test výkonu

Oukitel K12 využívá moderní design s kapkovitým vykousnutím displeje a dostane hned 6,3-palcovou úhlopříčku a FullHD+ rozlišení. Takže na sledování videa už poměrně solidní základ díky užitné ploše plných 92,7 %. Ani po výkonnostní stránce nebude Oukitel K12 zaostávat, protože dostal do vínku procesor Mediatek Helio P35, 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. A zájemci o solidní fotoaparáty také nepřijdou zkrátka, protože zadní duo se 16 MPix + 2 Mpix rozlišením a hlavním senzorem Sony IMX298 slibuje poměrně hodně. Na testy výkonu včetně Antutu se pak můžete podívat ve videu níže.

Hlavní pozornost je ale jako vždy upřena na baterii a zde se dočkáme macaté 10.000 mAh kapacity spolu s novinkovým super rychlým 5V/6A nabíjením. V porovnání s minulou generací 9V/2A nabíječek by časy měly být až poloviční a kompletně by měla být baterie dobita v čase pod dvě hodiny. A jako třešničku na dortu bude mít telefon i NFC čip, takže s ním budete moct i platit využitím služeb Google Pay. Dojde i na další šikovné parametry jako je dualband AC Wi-Fi nebo globální LTE frekvence včetně všech našich.

Globální předprodeje vypuknou už 10. června s oficiální cenovkou 249.99 dolarů a samozřejmě vše bude nejprve probíhat skrze oficiální Aliexpress obchod Oukitelu. Pokud patříte k fanouškům série K nebo masivních baterií obecně, tak by vás Oukitel K12 určitě neměl minout.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.