Technologický pokrok v oblasti mobilních telefonů je nezastavitelný vlak a výrobci se vždy snaží být tím prvním na trhu s něčím revolučním. V současnosti je svatým grálem opravdu full-screen displej bez jakýchkoli obstrukcí a k němu se pomalu propracováváme skrze designové vykousnutí, kapkovité vykrojení, vysouvací zadní panel, vysouvací selfie modul nebo jako poslední populární „průstřel“. Všechno to jsou ale berličky a revoluční je až přímá integrace fotoaparátu v displeji. A v dnešním videu na Twitteru nás čínské Oppo přesvědčilo o prvenství v této kategorii.

Podle oslavných slov by měl být senzor selfie kamerky integrovaný v displeji a kompletně neviditelný, což při bližším pohledu není tak zcela pravda. Je možné zaregistrovat viditelný světelný kruh v horní části displeje, kde se s největší pravděpodobností právě tento senzor skrývá. I tak jde o první opravdu povedený prototyp, protože konkurence se stále potýkala s nedostatkem světla a propustností displeje. A na telefonu s minimálními rámečky a bez jakýchkoli designovým berliček prostě něco je.

Oppo ostatně není poprvé na samotné špici designové pokroku, protože si stačí vzpomenout na výsuvný selfie modul u Oppo Find X, který v současnosti využívají třeba i u modelů Oppo F11 Pro nebo Oppo Reno 5G. U zbrusu nového designu zatím není jasné, kdy přesně se dostane do konkrétního telefonu a sériové výroby, protože se přece jen stále jedná o prototyp. Každopádně si Oppo mohou připsat další skalp na žebříčku technologického pokroku a vrhnou se na další krok ve vývoji.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.