Ohodnoťte článek

V poslední době není zrovna moc slyšet o společnosti HMD Global a jejich telefonech Nokia. Ovšem nyní se chystají hned dvě představovačky v Indii a Itálii, a to rovnou ve stejném termínu 6. června/júna. Uvedeny budou „staronové“ telefony a hlavním kandidátem je Nokia 6.2. Jde o globální verzi čínského modelu Nokia X71.

Můžeme tedy shrnout parametry čínské verze a budeme mít jasno, co očekávat od globální Nokia 6.2. Hlavní tahákem je zadní fotoaparát. Ten je trojitý se snímači 48 MPix, širokoúhlým 8 MPix senzorem a 5 MPix. Optika pochází z dílen Zeiss. Přední kamera má 16 MPix a je uložena v kruhovém otvoru v displeji.

Displej jako takový má 6,39 palce s rozlišením 2316×1080 pixelů. Poměr stran je 19,5:9 a užitná plocha je 93%. Procesorem by měl být Snapdragon 660 s 6 GB RAM a 128 GB interní paměti. Baterie má kapacitu 3500 mAh a operačním systémem je Android Pie. Sice se také proslýchá, že globální verze by mohla mít mírně jiné parametry, ale nic není potvrzeno oficiálně. Cena globální verze by se měla pohybovat kolem 290 dolarů. Ta je podobná cenovce, za jakou se na některých trzích prodává i Nokia 6.1.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.