Funkce hlasového asistenta není v dnešní době ničím neobvyklým. Mezi nejznámější patří určitě Google Asisten, Siri, Bixby a nebo Alexa. Za pozornost také stojí hlasový asistent společnosti Xiaomi, Xiao Ai. Toho lze využívat jak na telefonech, tak i na chytrých reproduktorech, televizích a dalších Xiaomi produktech. Nyní se společnost rozhodla přidat funkci Xiao Ai Wake Up na svá další zařízení.

Jde o telefony, které tuto funkci nemají a patří k nim například Xiaomi Mi 6, Xiaomi Mi 9 SE, Redmi Note 7 a Redmi Note 7 Pro. Pokud jste tedy majiteli zmíněných přístrojů a rádi byste funkci Xiao Ai Wake Up využívali, musíte nejdříve aktualizovat asistenta Xiao Ai na verzi 4.6 nebo vyšší. Následně přejít do Nastavení/Xiao Ai Lab a zde zapnout možnost probuzení hlasem.

MIUI tým také poskytl informaci, jak pomocí hlasového asistenta telefon probudit. Při zadávání hesla pro probuzení je nutno držet telefon ve vzdálenosti zhruba 30 centimetrů. Ujistit se, že jak hlasový asistent, tak i MIUI máte v nejnovější verzi. A v neposlední řadě nesmí být zablokovaný mikrofon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.