Telefon Xiaomi Redmi Note 5 byl vydán začátkem loňského roku s operačním systémem Android 7 a nadstavbou MIUI 9. Nyní se majitelé telefonu dočkali aktualizace na stabilní verzi Android Pie se stabilní verzí nadstavby MIUI 10.3.1. Kromě jiných funkcí bude přidána i podpora aplikace pro odemknutí telefonu skenem obličeje.

Dochází také k mnoha opravám chyb například u aplikace Hodiny a Kalkulačka. Do alba fotografií bude nově možno přidat vodoznak a text. Do aplikace Počasí byly přidány nové animace a celkově byla aplikace optimalizována. Optimalizováno bylo i Nastavení pro systémové aplikace.

Přidána byla i podpora plovoucích oken a optimalizace herních aplikací. Aktualizace je v těchto dnech distribuována na telefony Xiaomi Redmi Note 5 v Číně. Následně bude přicházet i na globální verze telefonu. Je šířena via OTA a jako vždy platí, že bude nějakou dobu trvat, než se dostane na všechny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.