Telefony řady Moto Z patří mezi modulární přístroje. Už čtvrtým rokem jsou vydávány s modulárními doplňky Moto Mod. A tak i letos, po loňském Moto Z3, přichází další modulární telefon s logickým názvem Moto Z4. A stejně jako loni i u letošního modelu najdeme Moto Mod 5G.

V rámci designu se Moto Z4 od loňského modelu příliš neliší. Rozměry jsou stejné, styl také, jen OLED FullVision displej je mírně větší s úhlopříčkou 6,39 palce a rozlišením 2340×1080 pixelů. Poměr stran je 19:9. Do obrazovky je integrován snímač otisků prstů. Rámečky jsou užší a najdeme zde i výřez pro selfie kameru. Displej je chráněn sklem Gorilla Glass 3.

Telefon pohání osmi jádrový procesor Snapdragon 675. Je spárován se 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, kterou lze dále rozšířit. Vše běží na systému Android Pie. Baterie má kapacitu 3600 mAh s rychlým 15 W nabíjením. Jak již bylo řečeno, model Z4 je modulární a je kompatibilní se všemi Moto Mody včetně Modu 5G. Je tedy jasné, že na zadním panelu najdeme sadu pinů pro připojení modulárních doplňků.

Co se foto výbavy týče, na zadním panelu najdeme 48 MPix snímač se světelností f/1.7, PDAF, OIS, AI, laserovým ostřením a technologií Quad Pixel. Přední kamera má 25 MPix a clonu f/2.0. Ani zde nechybí technologie Quad Pixel, podpora AI a portrétní režim. Moto Z4 půjde na americký trh 6. června/júna s cenovkou 499 dolarů. Kdy a zda se dostane i na další trhy zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.