Redmi Note 7 se během minulých týdnů velmi rychle stal naprostým bestsellerem, který válcuje střední třídu telefonů a přinesl i do této kategorie 48 Mpix fotoaparát. Obří úspěch samozřejmě automaticky láká napodobit a konkurenční modely se na tuto výzvu jen třesou. Jedním z nich by se měl stát nový Oukitel Y4800, který se poprvé představil jen před pár dny a měl by být k mání v podstatě za stejnou cenu kolem 200 dolarů. Dnešním videem se nás tvůrci snaží přesvědčit o jeho výhodách v porovnání pravě s Redmi Note 7.

Oba telefony mají spoustu specifikací společných, jako je například 6,3-palcový FullHD+ displej s kapkovitým vykousnutím, i když lehce tvarově odlišným. Oukitel Y4800 má o něco tenčí rámečky, ale vzhledově jsou si telefony opravdu hodně podobné. Oba také mají 48 Mpix + 5 Mpix duální zadní fotoaparát, ale Y4800 si přihřeje polívčičku se 16 Mpix selfie kamerkou oproti 13 Mpix. Potěší také hned 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, což je opět lehké zlepšení oproti modelu od Redmi. Na detailnější porovnání se mrkněte ve videu níže.

Odlišností je samozřejmě celá řada, i když některé jsou poměrně zanedbatelné, jako je třeba přesné umístění 3.5 mm audio jacku nebo LED blesku. Za zmínku ale stojí pouze micro-USB port u Oukitelu Y4800, který to ale zase dorovnává samostatným microSD slotem doplňujícím dvojici SIM slotů. Výkonnostně jsou si telefony také velmi blízko, protože Snapdragon 660 a Helio P70 jsou opravdu skoro na stejné úrovni a záleží tak na osobních sympatiích. To stejné se dá ostatně říci i při srovnání čistého Androidu 9 Pie s MIUI 10.

Oukitel Y4800 by měl oficiálně dorazit na trh někdy na začátku června a cena bude stejná jako u Redmi Note 7, tedy kolem 200 dolarů. Více informací pak o tomto telefonu najdete na oficiálních stránkách výrobce. Tak co myslíte, který z modelů na tom bude lépe ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.