Oficiální představení telefonů Redmi K20 bylo skutečně velkolepé a obří pozornost si získal hlavně Redmi K20 Pro. Jde totiž o přístroj se špičkovými parametry a velmi příznivou cenou. Navíc i jeho design je značně povedený. Mnozí potenciální kupci si na něj už brousí zuby a určitě dobrou zprávou pro ně bude, že telefon byl krátce po svém uvedení zařazen do testovacího programu Android Q Beta.

Postaví se tak do řady ke svým stájovým kolegům Xiaomi Mix 3 5G a Xiaomi Mi 9. Tímto je také splněn příslib šéfa Redmi, který už na začátku toho měsíce tvrdil, že Redmi K20 Pro dostane Android Q. Nikdo ovšem netušil, že se to stane tak brzo a ve chvíli, kdy se telefon ještě ani nezačal prodávat.

Majitelé přístroje musí počítat s tím, že jde o beta verzi, která ještě obsahuje chyby. Ty budou řešeny a odstraňovány postupně. Mezi stávající chyby patří například nedostatečná podpora pro snímač otisků a Bluetooth vyhledávání pro některé klávesnice. Nelze také zobrazit všechna videa z Google Disku a přepínat mezi více uživateli. Beta verzi Android Q tedy instalujete na vlastní riziko.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.