Asi není třeba se opět a znovu dlouze rozepisovat o tom, že Huawei se v USA dostal na „černou listinu“. Na doporučení amerického Ministerstva obchodu tak s čínským výrobcem zrušili spolupráci tamní výrobci hardwaru i softwaru. V souvislostí s touto kauzou mu také zrušily členství Wi-Fi Alliance, Solid State Technology Association a nebo i SD Association.

Co se týče software, respektive operačního systému, Huawei horečně pracuje na vývoji svého vlastního systému. V rámci procesorů by také mohl být poměrně soběstačný a určitě dobrou zprávou je, že tchajwanský výrobce polovodičů TSMC, navzdory americkým restrikcím, bude i nadále pro čínskou společnost vyrábět čipsety Kirin.

Ovšem vyškrtnutí ze seznamu výše zmíněných asociací a aliancí by pro čínskou společnost mohlo znamenat problém s využíváním licence pro Wi-Fi a nebo i omezit užívání technologie SD karet. V tomto směru se situace mírně pohnula k lepšímu. Snad pod vlivem 90 denního odkladu sankcí vrátily SD Association, WI-Fi Alliance, Bluetooth SIG a JEDEC čínského výrobce Huawei na své seznamy a může i nadále využívat jejich technologie. Předčasná radost však není na místě. Není totiž jasné, zda tento návrat je trvalý a nebo bude znovu ukončen s vypršením odkladu restrikcí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.