Výrobce procesorů, společnost MediaTek oznámila svůj nejnovější procesor Helio M70. Je postaven na výrobním procesu 7nm a má podporu 5G. Navíc jde o první platformu s jádry ARM Cortex-A77 a GPU Mali-G77. Procesor byl představen na probíhajícím veletrhu Computex. Na rozdíl od procesoru Helio P90 by měl být určen pro telefony vyšší střední třídy a prémiové přístroje.

Modem 5G je integrován přímo do čipsetu. To tedy znamená, že telefony s tímto procesorem budou moci fungovat v rámci 5G na frekvenci 6 GHz. Samozřejmě Helio M70 podporuje také 2G, 3G a 4G sítě. Podle slov prezidenta MediaTek, Joe Chena, je tento čipset dosud nejvýkonnějším 5G SoC. V procesoru je také integrován APU 3.0 (AI Processing Unit), tedy jednotka, která přidává nové AI funkce pro fotoaparáty.

Jsou to například automatické zaostření v reálném čase, automatická expozice, automatické vyvážení bílé a nebo rozmazání fotografií. Mezi další funkce patří i podpora 80 Mpix kamerových snímačů a 4K kódování pro video. Přesné parametry MediaTek procesoru budou oznámeny v příštích měsících. Nová čipová sada bude dodávána výrobcům telefonů od 3. čtvrtletí 2019. První telefony s tímto procesorem by se měly objevit začátkem roku příštího.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.