Po loňských prémiových telefonech řady Pixel 3 se v Google rozhodli, že vydají i cenově dostupnější přístroje v řadě 3a. Nižší ceny bylo dosaženo především díky použitým materiálům, kdy kov a sklo nahradil plast. Pro některé by to mohlo znamenat, že telefony s plastovými zády moc nevydrží. A této domněnky se chytl youtuber JerryRigEverything a testu odolnosti podrobil Google Pixel 3a.

Youtuber je pověstný tím, že při testování telefony týrá zalamovací planžetou, různými rydly a zapalovačem. Ve stejném duchu byl prověřen i Pixel 3a. Přední panel, který chrání sklo Dragontrail místo Gorilla Glass v testu potvrdil, že ochrana displeje je na solidní úrovni. Plastový rám je také velmi pevný, i když poškrábat se dá.

I na zadní panel lze poškrábat včetně snímače otisků, ale na funkčnosti telefonu to nic neubere. Při ohybu se sice telefon mírně prohnul, ale fungoval bez problémů. Ani test ohněm neměl na funkčnost displeje žádný vliv. Je tedy zřejmé, že plastová konstrukce může být stejně odolná jako konstrukce, kdy je použito skla a kovu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.