V rozruchu, který vznikl kolem oficiálního představení telefonů řady Redmi K20 se tak trochu zapomnělo na to, že na své uvedení se chystá i novinkový Meizu 16Xs. Ten svou premiéru zažije 30.května/mája. Zatím o tomto přístroji mnoho nevíme. Snad jedna z mála informací, kterou lze zachytit na síti, hovoří o trojitém zadním fotoaparátu. Ten by měl být hlavním tahákem.

Jinak se dá říci, že by mělo jít nástupce loňského modelu 16X. Telefon by měl být cenově dostupný a v souvislosti s použitým procesorem se mluví o Snapdragonu 670 nebo Snapdragonu 675. Baterie by měla mít kapacitu 3900 mAh a kombinace pamětí by mohla být 6/64 GB.

A v závěru se vrátíme na začátek k zadnímu fotoaparátu Meizu 16Xs. Trojice snímačů má rozlišení 48 MPix, 5 MPix a 8 MPix. Jeden z nich by měl fungovat jako ultra širokoúhlý objektiv. Na toto téma se i na Weibo objevily dva snímky, které mají dokázat, že širokoúhlý objektiv téměř nezkresluje perspektivu. Efekt zkreslení je zde zřejmě softwarově korigován. A když vydržíme do zítřka, jistě se toho o fotoaparátu i dalších parametrech dozvíme víc.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.