Poměřování „pindíků“ pomocí benchmarků je u mobilních telefonů oblíbenou kratochvíli a v oblasti mobilní fotografie existuje DxOMark jako jakýsi etalon kvality a výrobci se velmi rádi chlubí dosaženým skóre i v promo materiálech svých modelů. Až do do nedávna se však testovaly pouze hlavní zadní fotoaparáty a trochu stranou pozornosti zůstávaly selfie kamerky. Ale už hezkých pár týdnů selfie žebříčky v DxOMarku existují a od včerejška mají nového krále, kterým je ASUS Zenfone 6.

Pokud mobilní scénu trochu sledujete, tak to pro vás asi nebude žádným velkým překvapením, protože ASUS Zenfone využívá vyklápěcí otočný systém, takže je duální fotoaparát využitelný i pro pořízování selfie snímků. A tak máte pro selfie k dispozici hlavní 48 Mpix senzor Sony IMX586 se světelností f/1.8, PDAF a laserovým ostřením, který doplní ultra-široký sekundární 13 Mpix senzor se světelností f/2.4. Není pak problémem zvládnou i natáčení 4K videa se 30fps, což není u selfie kamerek zrovna běžné.

Takže s touto výbavou by asi bylo s podivem, kdyby ASUS Zenfone 6 nezamířil přímo na špici selfie žebříčku DxOMarku, kde se spokojeně usadil se ziskem celkem 98 bodů (101 za fotografie a 93 za video část testů). Zejména v oblasti videa je pak o krok před konkurencí a v oblasti selfie fotoaparátů nemá konkurenci. Takže pokud toužíte po tom nejlepším pro vaše selfie pokusy k dokumentaci životně důležitých událostí na sociálních sítích, tak momentálně asi neexistuje lepší varianta.