Ohodnoťte článek

Den před uvedením novinkových telefonů Redmi máme možnost omrknout jak dopadl jeden z nich, konkrétně Redmi K20, v testech Geekbench. Telefon je tím „slabším“ z dvojice a na rozdíl od Pro verze, která dostane Snapdragon 855, prošel testy s čipsetem Snapdragon 730.

Redmi K20 byl testován s kódovým označením Xiaomi Davinci a kromě typu procesoru můžeme z výpisu vyčíst i další parametry. Osmi jádrový Snapdragon 730 s taktem 1,80 GHz zde doplňuje 6 GB RAM. Operačním systémem je Android Pie. Skóre v single-core testu je 2574 body a ve více jádrovém testu nasbíral přístroj 7079 bodů.

Podle zatím zveřejněných informací se očekává, že K20 bude mít dost společných specifikací jako verze Pro. Měl by to být například trojitý zadní fotoaparát, baterie s kapacitou 4000 mAh a vysunovací přední kamera. Mohl by to být i snímač otisků sedmé generace, který bude integrován do displeje a nebo i podpora NFC. Ovšem vše podstatné se dozvíme už za pár hodin.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.