Minulé dny a týdny byly naplněny všemožnými spekulacemi a informacemi o chystaných vlajkových modelech Redmi K20 a K20 Pro, které budou oficiálně představeny světu už zítra v Pekingu. Ale na této velké události bychom se měli dočkat i dalších velmi zajímavých novinek jako bonus k novým telefonům. A dnešní teaser z díly Redmi to jen potvrzuje, protože evidentně dojde i na nový notebook, který by se měl dle očekávání jmenovat RedmiBook 14.

Oficiální teaser na sociální síti Weibo sice neodhaluje nic ze specifikací tohoto notebooku, ale můžeme se pokochat jeho profilem, který je opravdu extrémně tenký a skoro až „žiletkovitý. Nedávno RedmiBook 14 údajně prošel i Bluetooth certifikací a za nehty úřadu zůstaly i parametry rozměrů 309,6 x 210,9 x 14,8 mm a váha 1,3 kg. ale samozřejmě se nejedná o nic oficiálního a například tloušťku u notebooků měří každý z výrobců lehce jinak, takže je přesné porovnání opět poměrně velká alchymie.

Z pera tipstera @ishanagarwal24 pak pochází i předpokládané hardwarové parametry a pokud se vše potvrdí, tak bude RedmiBook 14 nabízen ve třech základních variantách opravdu pro každého. Na výběr bude z procesorů Intel Core i3, Core i5 a Core i7 neznámých generací, 4 GB nebo 8 GB RAM a 256 GB nebo 512 GB kapacity SSD disků. Výkonnější kousky pak dostanou i samostatnou grafickou kartu nVidia GeForce MX250. Jak už také vyplývá přímo z názvu, tak se bude jednat o 14-palcový kousek pravděpodobně s FullHD rozlišením displeje. Zásadní pro úspěch bude samozřejmě i cena, kde se Redmi bude určitě chtít vytáhnou. No nebudu zapírat, jsem velmi zvědav.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.