Sice mezi posledními, ale i společnost Microsoft dává ruce pryč od Huawei a hodlá splnit pokyn amerického Ministerstva obchodu pro ukončení spolupráce. Staví se tedy do dlouhé řady společností, které přistoupily na restrikce. První z nich byl Google, který omezí přístup čínského výrobce k operačnímu systému Android. V závěsu za ním následovaly firmy Qualcomm, Intel, Broadcom a britský ARM Holdings.

Členství Huawei zrušily i asociace jako je Wi-Fi Alliance, Solid State Technology Association a nebo i SD Association. Kromě toho byl i telefon Huawei Mate 20 Pro vyřazen z testovacího programu Android Q Beta. Podle posledních informací stáhl Microsoft z Shenzhenu svůj servisní tým a přestal přijímat od Huawei nové objednávky na systém Windows.

Pozastaven byl i prodej MateBook X Pro a běží jen doprodej těch kusů, které jsou skladem. A to jistě pro čínskou společnost není dobrá zpráva, protože jejich notebook je na Windows závislý a bez licence na operační systém je jeho další budoucnost nejistá. Ztráta licence na Windows by ale také mohla ovlivnit i některá serverová nebo cloudová řešení Huawei. Čínský výrobce sice pracuje na alternativním operačním systému, který by mohl plně nahradit jak Android, tak i Windows, ale jeho finalizace se neočekává dřív, než letos na podzim.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.