Posledním příspěvkem do slavné řady „K“ telefonů od Oukitelu s obřími bateriemi je model Oukitel K12, na který čeká jako na smilování spoustu fanoušků značky. A podle všeho je určitě nezklame, protože opět lehce posune kombinaci solidního hardwarového základu s masivní kapacitou baterie, tentokrát konkrétně 10.000 mAh. Jako obvykle se nám také tvůrci pokusí přesvědčit o jeho výjimečnosti dalším videem zaměřeným na výdrž telefonu v porovnání s konkurencí.

Oukitel K12 je vybaven 6,3-palcovým FullHD+ displejem, novým úsporným procesorem Helio P35 a systémem Android 9 Pie, takže by papírově určitě měl vydržet déle než minulé generace. Podle laboratorních testů by měla baterie stačit třeba na 31 dní ve standby režimu s vloženou SIM kartou, 14.5 hodiny přehrávání videa, 54 hodin přehrávání hudby, 51 hodin hovorů nebo 11 hodin hraní. Ale to vše samozřejmě za ideálních laboratorních podmínek, takže co takhle opravdový test ?

A k tomuto testu byli za soupeře vybrány kousky jako Xiaomi Redmi Note 7 se 4000 mAh baterií nebo iPhone XS s poměrně neduživou 2658 mAh baterií. Došlo na série čtyř hodinových testů s maximálním jasem a hlasitostí, postupně telefony zvládly online streamování videa, nahrávání videa, přehrávání hudby se zapnutým displejem a online hlasové hovory. Po skončení testu zůstalo v nádrži Oukitelu K12 ještě plných 69 %, přičemž Xiaomi Redmi Note 7 spadl na 37 % a iPhone XS dokonce až na 10 %. A to má ještě K12 jedno eso v rukávu v podobě nového super rychlého 5V/6A nabíjení.

Kompletní specifikace pro Oukitel K12 pak můžete nalézt v jednom z našich minulých článků, ať zbytečně neplýtváme virtuálním papírem. Telefon by se měl oficiálně dostat na trh někdy na začátku června a výrobci slíbili ho poprvé představit na svých stránkách tento týden. Takže se už brzy konečně snad dozvíme i plánovanou cenu tohoto nového monstra s obří baterií.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.