Možná se ještě těsně před vydáním nové vlajkové řady telefonů Redmi K20 dočkáme jednoho poměrně zásadního zvratu. V minulých dnech a týdnech jsme měli možnost vidět celou řadu úniků obrázků a informací, které nám postupně odhalovaly (předpokládané) vybavení telefonů a svojí troškou do mlýna přispěli i samotní šéfové firmy. V čem se ale všichni shodovali, bylo označení řady jako Redmi K20. Tedy až do dnešního dne…

Oficiální vydání nové řady Redmi bylo v podstatě výslovně potvrzeno jen pro Čínu a Indii, i když samozřejmě všichni svorně předpokládají globální dostupnost na většině světových trhů. Dnešní zpráva serveru Spiderweb to jen potvrzuje, když zmiňuje konkrétní dostupnost v Polsku, ale zároveň přichází s poměrně překvapivým odhalením. Podle jejich informací je totiž vysoká pravděpodobnost, že Redmi K20 a K20 Pro se budou na některých trzích prodávat přeznačené jako Xiaomi Mi 9T and Mi 9T Pro.To by sice v rámci nedávného osamostatnění značky Redmi nedávalo moc smysl, ale na druhou stranu by to vysvětlovalo nedávné certifikace Xiaomi Mi 9T na několika úřadech po světě.

Redmi K20

Jak vše dopadne se asi dozvíme opravdu až na oficiální představovačce 28. května v Pekingu a tak se prozatím můžeme jen chlácholit předpokládanými parametry nových modelů. Základní Redmi K20 by mělo dostat do vínku procesor Snapdragon 730 (nebo některý z SD7xx kusů) a K20 Pro pak plnotučný Snapdragon 855. Lepší verze telefonu by také měla přijít s trojitým zadním fotoaparátem se 48 Mpix (Sony IMX586) + 13 Mpix ultra-wide + 8 Mpix telefoto senzory, stejně jako 20 Mpix selfie kamerkou na výsuvném modulu. Ceny by pak měly začínat u Pro verze na zhruba 376 dolarech, jak jsme psali včera. Tak už jen 3 dny vážení !

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.