Dnes jsme se z úst generálního ředitele Redmi pana Lu Weibinga dočkali velmi pozitivních zpráv, protože oficiálně potvrdil, že chystané vlajkové modely řady Redmi K20 dostanou do vínku NFC čip. Bude se jednat o jeho první použití u telefonů Redmi a tak je jasné, že firma nechce nějaké podřadné průměrné kusy. Takže dojde na využití stejných NXP čipů SN100, které jsou například vestavěny do iPhonů XS a jejichž rychlost transakcí je oproti minulým generacím rychlejší až o 30 %.

Telefony z ekosystému mateřského Xiaomi ostatně patří k průkopníků užití NFC čipů a momentálně nabízí v mateřské Číně opravdu široké využití této technologie. Ať už se jedná o mobilní platby, odemykání zámků, přístupové karty nebo třeba přes 200 předplacených karet na hromadnou dopravu. Velmi široká je také podpora využití přes aplikace třetích stran, jako jsou třeba speciální univerzitní karty, dobíjení kreditu u benzínek nebo kontrola originality u etiket láhví s alkoholem. Samozřejmě v našich končinách není využití NFC zdaleka tolik rozšířené a podporované, takže se musíme spokojit jen s platbami pomocí Google Pay.

 

I tak se jedná o velmi žádanou vlastnost a minulé midrange modely značky Redmi se dočkaly kritiky právě za vynechání NFC čipu. U chystaných  vlajkových modelů řady Redmi K20 by už podobná kritika tak neměla hrozit. Do oficiálního představení už chybí jen pár dní, takže se 28. května konečně všichni fandové dočkají.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.