Odhalení nové řady telefonů OnePlus 7 s sebou přineslo i spoustu nových systémových funkcí a vychytávek pro nové modely. A protože je značka známá svojí velmi akční a vstřícnou politikou softwarových aktualizací i pro starší modely, tak se fanoušci okamžitě začali ptát po příchodu těchto nových funkcí právě i pro starší telefony. A OnePlus s reakcí dlouho nečekali a na oficiálních fórech oficiální zveřejnili seznam softwarových novinek a funkcí, které by měly brzy dorazit i na OnePlus 5, OnePlus 5T, OnePlus 6 a OnePlus 6T, stejně jako slib brzkého příchodu Android Q.

Takže co třeba můžeme čekat ? Starší modely se dočkají nového herního Fnatic režimu pro vyšší výkon procesoru a sítě ve hrách, Zen režimu pro 20 minutové klidové období bez vyrušení, funkce Screen recorder pro nahrávání obrazovky včetně interního zvuku, možnosti rychlé odpovědi i v landscape režimu „naležato“, implementaci technologie DC dimming jako alternativní metody regulace jasu obrazovky nebo nové technologie RAM Boost pro optimalizaci a zvýšení efektivity využití operační paměti při spouštění aplikací. Není toho zrovna málo.

Seznam funkcí už bychom měli, ale prozatím netušíme kdy k jejich zařazení do aktualizací konkrétně dojde. Ve OnePlus tvrdě pracují i na oficiálním update na novou generaci Androidu, tedy Android Q, který by měl být k dispozici i pro postarší OnePlus 5 a 5T. Takže pokud jste majitelem některého ze zmíněných kousků, tak se už pomalu můžete začít těšit.