Hlad po novém vlajkovém modelu OnePlus 7 Pro je opravdu extrémní a po strhání prodejních rekordů v Indii došlo i na domácí čínský trh. Tam se telefon také předvedl náramně a zvládl prodat kusy v hodnotě 1 miliardy juanů (tedy v přepočtu asi 144 milionů dolarů) za pouhých 60 vteřin. A podle vyjádření největšího čínského prodejce, tedy JingDong Mall, se stal nejlépe prodávaným produktem celé platformy. Samozřejmě tak netrvalo dlouho a zásoby se vyčerpaly…

Čínský trh je pro OnePlus samozřejmě nejdůležitější  a jedná se bezpochyby i o otázku prestiže a stavovské cti. Netrvalo tak dlouho a k problému s nedostatečnými zásobami se vyjádřil i samotný šéf firmy Pete Lau, který rychle přispěchal s ujištěním, že poptávka na domácím trhu bude pokryta ze zásob OnePlus 7 Pro původně určených pro ostatní regiony. Což může znamenat brzký nedostatek mimo jiné i pro náš trh a není zcela jasné, jak hodlá OnePlus dodávky přesně kontrolovat. Ale to jsou pro čínskou firmu v zásadě velmi příjemné problémy, protože jistá exkluzivita dodá telefonu ještě další punc výjimečnosti.

Čínskému zákazníkovi tak možná brzy nebudeme závidět pouze cenu OnePlus 7 Pro (která u nich začíná v přepočtu zhruba na 580 dolarech), ale i reálnou dostupnost. Není se ale moc čemu divit, protože navzdory navýšení ceny oproti minulé generaci se jedná stále o fantastickou koupi a telefon může nabídnout parádní parametry a funkce. Navíc jsou tvůrci velmi aktivní i po stránce softwarových aktualizací a oprav, takže se vždy jedná o jedny z prvních modelů s novými verzemi Androidu. Tak snad firma navýší produkci, aby se brzy dostalo na všechny zájemce.