Hlad po novém vlajkovém modelu OnePlus 7 Pro je opravdu extrémní a po strhání prodejních rekordů v Indii došlo i na domácí čínský trh. Tam se telefon také předvedl náramně a zvládl prodat kusy v hodnotě 1 miliardy juanů (tedy v přepočtu asi 144 milionů dolarů) za pouhých 60 vteřin. A podle vyjádření největšího čínského prodejce, tedy JingDong Mall, se stal nejlépe prodávaným produktem celé platformy. Samozřejmě tak netrvalo dlouho a zásoby se vyčerpaly…

Čínský trh je pro OnePlus samozřejmě nejdůležitější  a jedná se bezpochyby i o otázku prestiže a stavovské cti. Netrvalo tak dlouho a k problému s nedostatečnými zásobami se vyjádřil i samotný šéf firmy Pete Lau, který rychle přispěchal s ujištěním, že poptávka na domácím trhu bude pokryta ze zásob OnePlus 7 Pro původně určených pro ostatní regiony. Což může znamenat brzký nedostatek mimo jiné i pro náš trh a není zcela jasné, jak hodlá OnePlus dodávky přesně kontrolovat. Ale to jsou pro čínskou firmu v zásadě velmi příjemné problémy, protože jistá exkluzivita dodá telefonu ještě další punc výjimečnosti.

Čínskému zákazníkovi tak možná brzy nebudeme závidět pouze cenu OnePlus 7 Pro (která u nich začíná v přepočtu zhruba na 580 dolarech), ale i reálnou dostupnost. Není se ale moc čemu divit, protože navzdory navýšení ceny oproti minulé generaci se jedná stále o fantastickou koupi a telefon může nabídnout parádní parametry a funkce. Navíc jsou tvůrci velmi aktivní i po stránce softwarových aktualizací a oprav, takže se vždy jedná o jedny z prvních modelů s novými verzemi Androidu. Tak snad firma navýší produkci, aby se brzy dostalo na všechny zájemce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.