Společnost HMD Global představila na MWC 2019 hned několik telefonů. Byly mezi nimi také cenově dostupné modely Nokia 4.2 a Nokia 3.2. Oba tyto telefony se začaly prodávat nejprve na indickém trhu a po krátké pauze se chystají také na trh evropský a americký.

První z nich se už prodává ve Francii, Itálii a Španělsku. Druhý model, tedy Nokia 3.2, je v těchto evropských zemích ve stavu předběžných objednávek. A pokud se podíváme na snímek níže, můžeme zjistit, že ceny jsou skutečně příhodné, i když se v jednotlivých zemích mírně liší.

A protože od prezentace na veletrhu MWC už uběhl nějaký čas, krátce zrekapitulujeme parametry obou telefonů. Nokia 4.2 má 5,71 palcový displej a procesor Snapdragon 439. Na zadním panelu je snímač otisků prstů a duální kamera se snímači 12 MPix a 2 MPix. Najdeme zde i tlačítko pro Google asistenta a systém Android Pie. Nokia 3.2 má 6,26 palcovou obrazovku, procesor Snapdragon 429 a baterii s kapacitou 4000 mAh. Hlavní fotoaparát má jeden 13 MPix snímač. I zde je tlačítko pro Google asistenta a systém Android Pie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.