Ohodnoťte článek

Pokud vše dopadne dle všeobecných očekávání, tak bychom se měli telefonů nové řady Redmi K20 dočkat už 28. května. Většina parametrů už nám bylo skrze nespočet spekulací představeno, takže jediným zásadním otazníkem tak zůstává cena. Známý analytik Pan Jiutang si dnes dovolil odhadnout i tento údaj a podle jeho slov by se cena telefonů řady Redmi K20 měla pohybovat mezi 2000 juany (asi 289 dolarů) a 4000 juany (asi 578 dolarů).

To na první pohled vypadá jako velice masivní rozmezí, i když je nutné vzít v potaz, že prozatím netušíme přesné odlišnosti vylepšené verze K20 Pro. Podle všeho by i základní verze Redmi K20 měla být vybavena vlajkovým procesorem Snapdragonem 855, full-screen displejem s výsuvnou selfie kamerkou, trojitým zadním fotoaparátem s hlavním 48 Mpix super wide-angle senzorem, 4000 mAh kapacitou baterie a čtečkou otisků prstů integrovanou přímo v displeji, která by měla být už 7.generace, tedy lepší než v případě Xiaomi Mi 9.

Vylepšení se dočká zajisté i softwarová část, kde telefony dostanou novou technologii Game Turbo 2.0 a šéf Redmi Lu Weibing je ohledně nárůstu výkonu značně optimistický. Neváhá hovořit ve spojitosti s Redmi K20 v podstatě o herním telefonu, takže budeme velmi zvědavi jaká bude realita. Osobně spíše očekávám cenu na nižší hranici zmíněného spektra, protože by nedávalo smysl, aby byl telefon dražší než Xiaomi Mi 9. Bratrovražedné cenové souboje známé z duelů Huawei x Honor prostě obecně nedávají příliš smysl.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.