Chystaný telefon Redmi K20 bude představen už za pár dnů, konkrétně 28. května/mája a zástupci značky ještě na poslední chvíli vypouští informace o některých jeho parametrech. Nově se tedy dovídáme, že telefon bude vybaven snímačem otisků prstů sedmé generace. Snímač bude integrován do displeje.

Tato zpráva samozřejmě vyvolala vlnu nadšení mezi fanoušky Redmi. Zejména proto, že například přístroj Xiaomi Mi 9, který patří mezi vlajkové lodi, má snímač otisků páté generace. Podle výrobce má čtečka použitá u Redmi K20 o 100% vyšší citlivost a o 30% vyšší přesnost. Kromě toho se zvýšila i plocha skenování, a to o 15%.

Snímač otisků má čočku typu 3P, což odpovídá malému makro objektivu. Díky tomu a akcelerační technologii DSP se rychlost odemknutí telefonu zvyšuje o 10%. Při nízké nebo vysoké teplotě a dalších negativních vlivech se úspěšnost odemknutí zvyšuje až o 30%. Kromě tohoto snímače otisků prstů je potvrzena i baterie s kapacitou 4000 mAh, funkcí úspory energie a rychlým 27 W nabíjením. Lu Weibing také potvrdil, že pop-up kamera zvládne až 300000 vysunutí a zasunutí, což odpovídá zhruba 8 rokům používání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.