U mobilních telefonů nejsme zvyklí na jednoduchost výměny nebo rozšíření pamětí, jak je tomu například u stolních PC nebo notebooků. Ale možná už se i v této oblasti blýská na lepší časy, protože po nedávné nabídce značky Vivo na výměnu paměťových čipů u starších telefonů se do hry zapojuje i Meizu. A tento čínský výrobce také čerstvě nabízí možnost vylepšení vnitřní paměti u vybraných telefonů značky.

Je nutné podotknout, že se jedná pouze o vnitřní paměť a nedotčena tak zůstává kapacita RAM, v tom přece jen budou mít ještě notebooky asi dlouho navrch. I tak je lákavé si mezi 12 konkrétními telefony značky Meizu vybrat právě ten váš a zdvojnásobit jeho úložiště. Ceny se pak pohybují od 199 juanů (asi 36 dolarů) za skok ze 16 GB na 32 GB až po 399 juanů (asi 58 dolarů) za navýšení 64 GB na 128 GB u modernějších kousků jako je třeba Meizu 15, Pro 7 Plus a další.

Služba je prozatím vyhrazena pro domácí čínské zákazníky a jedná se také jen o pilotní testovací měsíční program nazvaný Meizu Memory Upgrade Experience Month. S největší pravděpodobností se také nedá očekávat brzké rozšíření do ostatních regionů, protože v nich ostatně neexistují autorizovaná servisní Meizu centra. Ale jedná se o velmi zajímavý nápad, který dává smysl a moc bych se nedivil, kdyby po něm sáhli i další známé značky třeba i mimo čínský trh. Co myslíte vy ? Přemýšleli byste o něčem podobném ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.