Beta verze Android Pie pro telefony OnePlus 3 a OnePlus 3T byla distribuována začátkem minulého měsíce. Ti z majitelů, kteří čekají na stabilní verzi se mohou radovat. Stabilní verze je tu a přináší nové funkce a opravy zabezpečení. Aktualizace je šířena jako stabilní verze OxygenOS 9.0.2.

Update obsahuje dubnovou bezpečnostní záplatu, což je tak trochu zklamání, protože pomalu končí květen. Součástí je i nové uživatelské rozhraní a obecné opravy chyb. Nově zde najdeme režim „Nerušit“, nový herní režim 3.0 s podporou zobrazení textového obsahu a oznámení pro volání třetích stran. Byla přidána i podpora Google Lens.

Tato aktualizace bude zřejmě poslední, protože telefony byly vydány v roce 2016 s Android 6.0 a počet jejich majitelů stále klesá. Ovšem asi těžko budeme hledat jiný telefon, který dostal během tří let tři takto velké aktualizace operačního systému. A za to si OnePlus rozhodně zaslouží pochvalu. Distribuce probíhá postupně, takže bude jako vždy chvíli trvat, než se dostane na všechny přístroje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.