Chytré náramky řady Xiaomi Mi Band už jsou s námi od roku 2014 a postupně ukrajují stále větší část trhu s chytrými nositelnostmi. V posledních týdnech jsme měli možnost zaznamenat zvýšený nárůst spekulací a zaručených zpráv o čtvrté generaci tohoto náramku, takže je v podstatě jisté, že Xiaomi Mi Band 4 už je na cestě a k jeho oficiálnímu odhalení by mělo chybět už jen velmi málo. A podle všeho bude nová generace přinášet i některé zásadní změny a vylepšení.

Tou hlavní změnou by měl být určitě zásadní posun od černobílého dotykového displeje k barevnému, což ale samozřejmě přinese i mírný nárůst spotřeby. To vy pak měla vyvážit nárůst kapacity baterie ze 110 mAh na plných 135 mAh, takže by legendární dlouhá výdrž řady Mi Band měla zůstat nedotčena. V našich končinách asi také plně nevyužijeme zbrusu nového chytrého asistenta „XiaoAI“, který by měl být nápomocen i s ovládáním zařízení chytré domácnosti. Poslední velkou změnou je pak více zapuštěné hlavní ovládací tlačítko pod displejem.

Samozřejmě se i u nové generace Xiaomi Mi Band 4 dočkáme senzoru pro monitoring srdečního tepu, který by měl být opět kvalitnější a přesnější. Existovat bude i verze s integrovaným NFC čipem, ale v našich podmínkách půjde opět nejspíše o zbytečnou funkci, protože se nedá očekávat podpora Google Pay, ale třeba budeme překvapení. Připojení k telefonu pak bude realizováno pomocí moderního Bluetooth 5.0, takže o stabilitu také nebude nouze. Cenově by se pak údajně náramek měl pohybovat mezi 29 a 43 dolary v základní verzi, případně kolem 72 dolarů za NFC variantu.